AIKIDO DLA NAJMŁODSZYCH - 4-6 LAT

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci najmłodszych - 4-6 lat. Inspiracją do ich powstania byli przede wszystkim rodzice, którzy dzwonili z pytaniami o - po pierwsze zajęcia dla dzieci młodszych niż 6-7 lat, po drugie o możliwość ćwiczenia wspólnie z dzieckiem. Ku mojemu ogromnemu zdumieniu dowiedziałam się, że wiele zajęć dla dzieci odbywa się "przy drzwiach zamkniętych", tzn. rodzicom nie wolno się nawet przyglądać zajęciom, w których dzieci uczestniczą.
Wydaje mi się, że - w szczególności dla młodszych dzieci - jest to bardzo frustrujące dla obu stron - dziecka i rodzica. W trakcie naszych zajęć Aikido dla dzieci rodzice są zawsze mile widziani, jest dla nich miejsce z boku maty, a ja wręcz zachęcam do obserwowania treningu.
Wspólny wysiłek i uczenie się razem rodzica i dziecka  - jak będzie to ma miejsce na zajęciach dla dzieci najmłodszych - to czas bezcenny. Z jednej strony Mama lub Tato daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, dzięki któremu wykonać pewne ćwiczenia, z drugiej strony oboje - i dziecko, i rodzic mają satysfakcję wspólnego odkrywania, działania i zabawy.

Program
Zajęcia są prowadzone wg programu autorskiego, który powstał na bazie filozofii treningu Aikido, dzięki czemu dzieciom, które zdecydują się za jakiś czas, po ukończeniu siedmiu lat dołączyć do grupy Aikido dla dzieci, będzie o wiele łatwiej ćwiczyć. Co roku kilkoro dzieci przechodzi płynnie do grupy starszej Aikido dla dzieci i ma za sobą pierwsze egzaminy i kolorowe pasy:-)
W programie zajęć znajdują się również elementy zajęć Tai Chi i zdrowotnego systemu ćwiczeń Qigong - elementy rozgrzewki, rozluźnienia mięśni, pracy z oddechem. Ze względu na wiek dzieci, są to ćwiczenia najprostsze.
W programie zajęć jest też coś ekstra także dla rodziców:-)


Organizacja zajęć
  • do grupy można dołączyć w dowolnym momencie, nie jest konieczne również cotygodniowe systematyczne uczestnictwo  w zajęciach, zajęcia są tak pomyślane, aby nawet kilkukrotna nieobecność nie wpływała na możliwość ponownego wrócenia do grupy.
  • każdemu dziecku MUSI towarzyszyć rodzic - Mama lub Tata, nie opiekun, opiekunka.
  • ćwiczymy boso, w luźnym sportowym ubraniu - spodnie z DŁUGIMI nogawkami (mogą być legginsy)
Jeśli macie Państwo pytania dotyczące zajęć proszę o kontakt z instruktorką prowadzącą zajęcia Martą Sobolską - 604 535 078