MANGA - rysujemy!!!

Do października 2014 zajęcia z Mangi są zawieszone.

 
luty 2011
Zajęcia z mangi:
sobota 26 lutego 2011, godz. 10.30 - 13.00 

Proszę o zadeklarowanie obecności do wtorkowych zajęć aikido (15 lutego) - telefon 604 535 078 lub na zajęciach.

styczeń 2011
Kolejne zajęcia z mangi:
niedziela 16 stycznia 2011, godz. 10.30 - 13.00
To już przedostatnie nim zaczniecie rysować komiks, a więc obecność (prawie) obowiązkowa, jeszcze można dołączyć.
Jak zwykle proszę przynieść; kapcie, dobry humor, przegryzki mile widziane:-)

UWAGA! Następne zajęcia najchętniej zorganizowałybyśmy 13 lutego - proszę o sygnał, czy ten termin będzie dogodny, bo to ostatni dzień ferii zimowych.

grudzień 2010

Po aikidockich sukcesach za Oceanem wróciła szczęśliwie Karolina i wracamy do rysowania mangi. Zapraszam na kolejne zajęcia w niedzielę 5 grudnia 2010 o godz. 10.00 do 12.30. 
Jak pamiętacie lub nie - w pierwszym półroczu będziemy poznawać zasady rysowania mangi, ćwiczyć rysowanie postaci i zwierząt. W drugim półroczu Ci, którzy zaliczą większość zajęć wstępnych, będą wspólnie rysować komiks pod okiem Karoliny.
Na zajęcia zapraszamy – jak zawsze - do gościnnego mieszkania Kociaka. Zainteresowanych i niezorientowanych proszę o kontakt telefoniczny 604 535 078.
UWAGA! Można przyprowadzić koleżanki i kolegów spoza dojo.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat 8!
Proszę jak zwykle przynieść dobry humor, kapcie do przebrania. Przegryzki mile widziane:-) Wszystkie inne materiały będą na miejscu.
Czas: 5 grudnia niedziela godz. 10.00-12.30


listopad 2010
Zapraszam wszystkich, którzy wzięli udział w poprzednich zajęciach, kiedy to rysowaliśmy laleczkę kokeshi i różne bardzo, bardzo japońskie przedmioty. Tym razem narysujemy dla naszej kokeshi dom, a w nim: tatami, byobu, fusuma, shoji, shodo, kakemono, futon...
Jak zawsze przynieście ze sobą: dobry humor, kapcie do przebrania i ewentualnie ciasteczka:-)))) Wszystko inne będzie na miejscu:-)
Tak jak poprzednio koszt zajęć to:
10 zł dla dzieci z sekcji aikido
15 zł dla dzieci spoza sekcji


listopad 2010

W niedzielę 7 listopada  od 10 do 12.30 odbędą się kolejne zajęcia z mangi. Tym razem z powodu nieobecności Karoliny (która wyjeżdża na dwa tygodnie do Nowego Jorku do głównej siedziby naszej szkoły Aikido), zajęcia poprowadzę ja, czyli wasz treningowy Sensei - Marta Sobolska. Będą to zajęcia nietypowe - będziemy rysować laleczkę kokeshi - to tradycyjna postać w kulturze japońskiej. Chłopcy niech nie zniechęcają się słowem "laleczka", bo laleczka kokeshi może być samurajem albo ninja!
Zobaczymy, jak wygląda tradycyjny japoński dom, stroje i naczynia, a potem wszystko to narysujemy!!!

Zobaczcie jak wyglądały ostatnie zajęcia!!!

Na zajęcia zapraszamy – tak jak ostatnio - do gościnnego mieszkania Kociaka.
Zajęcia są dodatkowo płatne – 10 zł dla aikidoków z Manabi Dojo i 15 zł dla pozostałych dzieci.
Wszystkie materiały; papier, kredki, gumki i ołówki są na zajęciach i nie trzeba ich ze sobą przynosić. Proszę wziąć kapcie do przebrania.

UWAGA! Można przyprowadzić koleżanki i kolegów spoza dojo.

 A oto kokeshi ninja;-)

i ciekawostka:
Mistrz Yoda jako kokeshi.

Tym, którym spodoba się zabawa polecam serdecznie przepięknie wydaną książeczkę autorstwa Annelore Parot "Yumi". Książeczka jest fantastycznie zilustrowana i zaprojektowana, pełna niespodzianek i zabaw.


 
październik 2010
W najbliższą sobotę 16 października, od 10 do 12.30 odbędą się inauguracyjne, pierwsze zajęcia z mangi. Tak jak w zeszłym roku będzie je prowadzić Karolina Kamińska.
Zobaczcie jak wyglądały zajęcia przed wakacjami!!!
W tym roku zajęcia będą się odbywać regularnie co 2-3 tygodnie. W pierwszym półroczu będziemy poznawać zasady rysowania mangi, ćwiczyć rysowanie postaci i zwierząt.
W drugim półroczu Ci, którzy zaliczą większość zajęć wstępnych, będą wspólnie rysować komiks pod okiem Karoliny.
Na zajęcia zapraszamy – tak jak przed wakacjami - do gościnnego mieszkania Kociaka.

UWAGA! Można przyprowadzić koleżanki i kolegów spoza dojo.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat 8!

czerwiec 2010
W ostatnią niedzielę czerwca 2010 odbyły się zajęcia z mangi - to specjalny sposób rysowania, który wymyślili Japończycy Manga (jap. 漫画: manwykonane szybko i lekko; gaobraz, rysunek). Dosłownie tłumacząc, manga oznacza "niepohamowane obrazy". W XX wieku, słowo manga zaczęło odnosić się do komiksu. Styl mangi jest bardzo charakterystyczny i łatwo rozpoznawalny. Strony tych komiksów zazwyczaj czyta się od prawej do lewej, tak jak w tradycyjnym japońskim piśmie. Postaci zazwyczaj mają duże oczy - o tym jak rysować w stylu mangi opowiadała Karolina. Efekty pierwszej lekcji zobaczcie sami (aby powiększyć obrazki, kliknijcie na nich dwa razy):