INSTRUKTOR

Marta Sobolska


Od 2003 roku trenuję aikido w szkole Aikido Aikikai Kraków prowadzonej przez Sensei Dariusza Ziebę 6 dan Aikido Aikikai. Gościnnie byłam związana z warszawskimi szkołami Aikido Soto i Meian Aikido, a także New York Aikikai i Aiki Failen w Barcelonie.

Od 2007 prowadzę treningi aikido z dziećmi - najpierw prowadziłam zajęcia z dziećmi w wieku 6-13 lat w założonej przez Sensei Piotra Burnosa 4 dan Aikido Aikikai szkole Musubi Dojo w Chrzanowie, a następnie od 2010 r. w założonej przeze mnie szkole Manabi. 
Aktualnie posiadam stopień mistrzowski 2 dan Aikido Aikikai - Nidan.
Staram się być niemal codziennie na macie, wyjeżdżać na seminaria prowadzone przez nauczycieli z całego świata, przede wszystkim podążam za moim mistrzem - Sensei Yoshimitsu Yamadą 8 dan Aikido Aikikai
Przyglądam się "jak robią to inni" i wciąż się uczę. Największą bowiem radością ćwiczenia aikido jest to, że przygoda ta nie ma końca - wciąż staram się podążać ścieżką wytyczoną przez moich mistrzów i nauczycieli i wciąż mam poczucie, że jestem na początku tej ścieżki...
Treningi z dziećmi są dla mnie radością, nauką i próbą charakteru, próbując komuś wytłumaczyć ideę aikido trzeba bowiem samemu zmierzyć się z pytaniem CO TO JEST AIKIDO? A odpowiedzi jest zapewne tyle, ile ćwiczących.